دانلود ترجمه دریل کاری مواد مرکب و کامپوزیت کربن با مته دریل OneShot

دریافت مقاله ترجمه شده دریل کاری مواد مرکب و کامپوزیت کربن با مته وان شات – مجله الزویر

دریل کاری کامپوزیت های کربنی به کمک نوک مته یک شات
انتشارات Elsevier – Science Direct
 • عنوان انگلیسی مقاله: Drilling of carbon composites using a one shot drill bit. Part I: Five stage representation of drilling and factors affecting maximum force and torque
 • عنوان فارسی مقاله: دریل کاری کامپوزیت های کربنی به کمک نوک مته یک شات: تشریح مراحل پنج گانه حفاری و فاکتورهای تأثیرگذار بر بیشترین میزان نیرو و گشتاور
 • دسته: مکانیک
 • مجله مجله بین المللی ماشین ابزار و تولید
 • دانشگاه ولونگونگ کشور استرالیا
 • doi: 10.1016/j.ijmachtools.2005.03.015
 • رفرنس دارد
 • لینک مقاله در سایت مرجع Elsevier
 • فرمت فایل ترجمه شده: WORD (قابل ویرایش)
 • تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 7
 • جهت دانلود رایگان pdf انگلیسی این مقاله اینجا کلیک نمایید.
 • ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.

چکیده ترجمه:

نیروی پیش بری و گشتاور ایجاد شده در طول انجام عملیات دریل کاری یا حفاری، دربرگیرنده اطلاعات با اهمیتی در رابطه با کیفیت حفره ایجاد شده و سطح مطلوب برای نوک مته می باشد. در این مقاله نیروها و گشتاور ایجاد شده در طول عملیات سوراخ کاری کامپوزیتهای کربنی، که در آنها از الیاف کربنی استفاده شده است، به کمک یک دریل یک شات مورد بررسی و تشریح قرار می گیرد. علائم موجود در دامنه زمانی بر مراحل تقسیم می شوند و مشکلات متداول و عیوب مرتبط با آنها در هر مرحله زمانی تشریح و بررسی می گردد.

همچنین نشان داده می شود که چطور پوشش سطحی ابزارآلات و ضخامت قطعه کارها بر روی نیروی پیش بری و گشتاور ایجاد شده در طول عملیات سوراخ کاری تأثیر می گذارد. یافته های به دست آمده در این مقاله به منظور بهینه کردن و توسعه مدل های ریاضی مرتبط با افزایش حداکثری نیروی پیش بری به کار می روند که این مسئله در بخش دوم از همین مقاله ارائه شده است که می توان آن را منبعی ارزشمند برای بهینه سازی های آتی در زمینه سوراخ کاری کامپوزیتهای کربنی به وسیله مته های دریل یک شات دانست.

کلمات کلیدی مقاله:

 • سوراخ کاری: Drilling
 • کامپوزیت کربن: Carbon composite
 • پوشش سطحی ابزار آلات: Tool wear

1.مقدمه

اگر چه الیاف کربنی از جنس فلز نمی باشند، اما سالهاست که در صنایع از این الیاف استفاده می شود و به اصطلاح می گویند : « آنرا مانند فلز ببُر» نتایج این نظریه معمولاً ایجاد پوشش های غیر معمول می باشد. در مواردی که ماندگاری ویژه بالا و کیفیت بالایی همچون نوک مته های دریل در سوراخ کاری کامپوزیتها مورد نظر است می توانیم کارایی دریل های پیچشی را بهبود ببخشیم. در این حالت موانعی در سوراخ کاری رشته های کربنی وجود د ارد. ذوب و قالب ریزی و صافکاری این سطوح در چنین شرایطی مورد توجه می باشد. ورق کاری را معمولاً به نحوی انجام می دهند که اثرات نیروهای اعمالی ایجاد لبه نکند. محققین مطالعات فراوانی بر روی این پدیده انجام داده اند.و برای دستیابی به چنین ورق کاری مطلوبی باید بر روی کنترل نیروهای رانشی در طول عملیات کار کرد.

لینک دانلود: ترجمه مقاله نیروهای کشتاور سوراخکاری کامپوزیت های کربنی

مطلب‌جو یک وب سایت با هدف انتشار مقاله، تحقیق، پایان نامه و… می باشد.
پس از انتخاب فایل و مقاله مورد نظر، بر روی لینک دانلود کلیک کنید و مراحل خرید را در سایت میهن همکار انجام دهید.
برای مشاهده ی راهنمای خرید از سایت میهن همکار اینجا کلیک کنید.
در صورت نیاز به هر گونه پشتیبانی بر روی لینک زیر کلیک کنید ویا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید:
پشتیبانی سایت میهن همکار
شماره تماس: 42274401-041
Email: info[at]mihanhamkar.com

ادامه مقدمه مقاله:

براده های ورق کاری که در طول انجام عملیات سوراخ کاری کامپوزیتهای کربنی ایجاد می کردند ذراتی بسیار خشک و زبر هستند. ایجاد براده های زیاد و استخراج این براده ها تا حد زیادی به بالا بودن نسبت پوششی ابزار کار مربوط می شود. پوشش سطح ابزار با عملیات ورق کاری ارتباط نزدیکی دارد و نیرویی لازم برای برش مواد با توجه به نوع پوشش ابزار افزایش می یابد. مطالعات فراوانی توسط مؤلفین این مقاله بر روی عملیات پوشش ابزار آلات به منظور بهره گیری از آنها در دریل کاری کامپوزیتهای کربنی، با توجه به اثرات پوشش ابزار آلات بر روی نیروها و کیفیت حفره ای که نهایتاً ایجاد می شود، صورت گرفته است.

اغلب این مطالعات و بررسی های انجام گرفته ،به کمک دریل های دورانی صورت پذیرفته است. یافتن درکی بهتر از پروسه سوراخ کاری کامپوزیتهای کربنی و با توجه به تغییر شکل مته های مصرفی در عملیات دریل کاری به منظور بهبود و بهینه سازی پروسه دریل کاری، ضروری به نظر می رسد. در این مقاله، عملیات دریل کاری کامپوزیتهای کربنی با استفاده از مته دریل ‘oneshot’ مورد تحلیل آنالیز قرار گرفته است.

نیروهای رانش و گشتاور پیچشی ایجاد شده طی مراحل دریل کاری با توجه به مراحل مختلف و اثرات خاص این مراحل تشریح گردیده است. اثر پوشش ابزار آلات بر روی این نیروها نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. این آنالیزها مبنای مدلسازی عملیات مذکور را ،همانطور که در بخش ۲ از این کار تحقیقاتی ارائه شده است، تشکیل می دهند و ما را به سمت بهینه کردن تولید و افزایش کیفیت عملیات دریل کاری هدایت می نماید .

5. نتیجه گیری نهایی :

با انجام آزمایشهای گسترده نشان داده شد ه عملیات سوراخ کاری با استفاده از دریل های ‘oneshot’ را می توان در 5 مرحله مدل کرد که هر مرحله به طور جداگانه از لحاظ سوراخ کاری و گشادکاری خصوصیات فیزیکی جداگانه ای دارد. در اینجا رابطه بین سرعتهای تغذیه متفاوت و استفاده از ضخامتهای مختلفی از مواد در هنگام انجام کار با یک قطعه 2 لایه، نشان داده شد. این مدل به موقعیت قرارگیری دریل و مته آن در قطعه و در مراحل مختلف کار بستگی دارد. همچنین می توان محاسبه کرد که در حالتی که سوراخ کاری افزایش می یابد نیروهای رانشی نیز افزایش می یابد ولی در این حالت گشتاور پیچشی تغییر چندانی نخواهد داشت.

همانطوری که نشان داده شده است اثرات ناشی از سطح پوششی ابزارآلات بر روی نیروهای پیش بری و تغییرات آن در مراحل مختلف سوراخکاری قابل توجه می باشد .ضخامت قطعه کار مورد نظر نیز نقش عمده ای را در افزایش گشتاور پیچشی و نیروهای مذکور بازی می کند. تغذیه استفاده شده برای دریل کاری ها نیز بر روی افزایش موارد مذکور تأثیر گذار می باشد.

یافته های به دست آمده از این مطالعات که در این مقاله ارائه گردید را می توان برای مدلهای متفاوت دیگری که در آنها از مواد مختلف استفاده شده است ربط داد. سپس می توان آنطوری که در بخش II از این سری مقاله گزارش شده است این مدل توسعه یافته را به کار برد. با توجه به این مدل اثرات مثبت و منفی بر روی عمر قطعه و بهبود کیفیت مراحل دریل کاری در صنایع و مخصوصاً در دریل کاری کامپوزیتها در مراحل با اهمیت تولید، بررسی شده است .

فهرست مطالب:

 • چکیده
 • ۱ مقدمه
 • ۲ شرایط آزمایشی
 • ۳ نیروی پیشروی ، گشتاور پیچشی و مراحل دریل کاری
 • ۱-۳ مرحله آغازین I
 • ۲-۳ مرحله II ، دریل کاری
 • ۳-۳ مرحله III دریل کاری و گشادکردن حفره
 • ۴-۳ مرحله IV گشاد کردن
 • ۵-۳ مرحله V خروج از حفره
 • ۴ اثر سطح پوششی ابزار آلات
 • ۵ نتیجه گیری نهایی

Abstract Drilling of carbon composites using a one shot drill bit. Part I: Five stage representation of drilling and factors affecting maximum force and torque

The thrust force and torque produced during drilling contain important information related to the quality of the hole and the wear of the drill bit [1]. In this paper, the force and torque produced during drilling of carbon fibre using a ‘one shot’ drill bit is investigated. The signals in the time domain were divided into stages and common problems and defects associated with each stage discussed. It is also shown how tool wear and thickness of the workpiece affect the thrust force and torque throughout the drilling process. The findings of this paper are used to develop a mathematical model of the maximum thrust force and torque as described on Part II of this paper and are a valuable reference for future optimisation of drilling carbon composites with a ‘oneshot’ drill bit.

Introduction

Although carbon fibre is not metal, for many yearsindustry has applied the theory: ‘cut it like metal’. Theresults of this theory were often poor finish quality andexcessive tool wear. For the applications where the qualitydemand was higher, special drill bits have been designed fordrilling composites, to improve performance compared withtwist drills [2–5].

There are several common problemsassociated with drilling carbon fibre, with delamination andexcessive tool wear usually reported as the biggest concern[6]. Melting and softening of the matrix, fibre pull-outs andscorching of the surface can also be concerns. Delaminationusually occurs when the last plies of the material do notwithstand the force exerted by the drill bit’s chisel edge.Several authors have studied this phenomena [7–9] andsome avoid delamination by means of controlling the thrustforce at breakthrough [2,5,10].

The chip produced during drilling of carbon compositesis a very abrasive dry dust. The ineffective extraction of thechip is one of the major reasons for high tool wear rates Tool wear is also related to delamination, as the forcenecessary to cut the material increases with tool wear[11–13].

Outline

 1. Abstract
 2. Keywords
 3. 1. Introduction
 4. 2. Experimental setup
 5. 3. Thrust force, torque and drilling stages
  • 3.1. Stage I entrance
  • 3.2. Stage II drilling
  • 3.3. Stage III drilling and reaming
  • 3.4. Stage IV reaming
  • 3.5. Stage V backing out
 6. 4. Effect of tool wear
 7. 5. Conclusions
 8. References
دریل کاری کامپوزیت های کربنی
Fig. 1. Drilling test bed
دریل کاری کامپوزیت های کربنی به کمک نوک مته یک شات
Fig. 2. One-shot drill bit.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.